Пролетен кулинарен конкурс 2014

Пролетен кулинарен конкурс 2014

Dňa 21.03.2014 sa v BKI v Bratislave konalo stretnutie bulharskej komunity a jej priateľov na Slovensku venované oslave vítania jari. Akcia bola spojená s kulinárskou súťažou a prítomná bola aj J.E. Margarita Ganeva – mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa Bulharskej republiky v Slovenskej republike.

Slávnosť oficiálne otvoril pán Emil Cankov – predseda bulharského kultúrneho zväzu, ktorý obdaroval žltým tulipánom každú dámu a zdôraznil, že marec je mesiacom žien. 
Toto je v poradí už tretia kulinárska súťaž organizovaná Bulharským kultúrnym zväzom. Súťažilo sa v týchto kategóriách – šalát, predjedlo, hlavné jedlo, banica a dezert. 
Členovia Bulharského kultúrneho zväzu – ženy a muži, ktorí s nadšením pripravujú bulharské tradičné jedlá, priniesli chutné špeciality. Domáci kvasený jogurt s bulharský kvasom, predjedlá, šalát zo štyroch druhov syra, banica so špenátom (slaný koláč) a zákusky.

Odborná porota, ktorú tvorili pán Ljubomír Zagorov – sponzor akcie, pani Vania Radeva – riaditeľka BKI a Karin Marková – Slovenka, ktorá je priateľkou bulharskej komunity na Slovensku ochutnali všetky dobroty, určili víťazov a odovzdali ceny - zástery, knihy receptov na koláče, originálne bulharské koreniny a ďalšie. Veľkú cenu získal rodák z hlavného prímorského mesta Bulharska - krásnej Varny - Christo Christov. Majstrovsky pripravil a naaranžoval vlastnoručne ulovenú bielu rybu dochutenú bazalkou a citrónom.

Organizátori: Bulharský kultúrny zväz a BKI Bratislava

„World Art Games Collection” 2014

„World Art Games Collection” 2014

Франкофонска музикална вечер 2014

Франкофонска музикална вечер 2014