Výstava ilustrácií Kapky Kanevej v Banskej Bystrici

Výstava ilustrácií Kapky Kanevej v Banskej Bystrici

Dňa 16.1.2014 o 16.30 h sa konala vernisáž výstavy ilustrácií Kapky Kanevej – IN LIBRIS v galérii Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici.


Informácia o výstave bola odvysielaná v Rádiu Lumen, 17.1.2014 v relácii Radiorelax a regionálna televízia TV Hronka odvysielala o výstave opakovane v Spravodajstve z regiónov.


Kapka Kaneva sa venuje ilustrácii, knižnému a grafickému dizajnu, papierovému modelárstvu, maľbe a koláži. Je absolventkou výtvarného gymnázia a Národnej výtvarnej akadémie v odbore Kniha a tlačová grafika. Témou jej doktorandskej práce boli netradičné knižné vydania pre deti.


Vynikajúce výsledky na niekoľkých výtvarných súťažiach, niekoľko nominácií, či získanie viacerých cien sú dôkazom jej nadania. Asociácia bulharskej knihy jej udelila cenu Bronzový lev. V Druhom bienále bulharského dizajnu získala cenu aj s diplomom. V roku 2009 bola nominovaná na cenu MTel – cenu pre súčasné umenie.


Kapka Kaneva je členkou Zväzu bulharských výtvarníkov a Art Directors Club – Bulgaria. Od roku 2009 vyučuje Ilustráciu a knižný dizajn na Sofijskej univerzite Sv. Klimenta Ochridského. Realizovala niekoľko spoločných a mnoho samostatných výstav v Bulharsku, Maďarsku, Rusku a aktuálne aj na Slovensku.


Jej diela môžeme obdivovať v Bulharskej národnej galérii, či v súkromných zbierkach nielen v rodnom Bulharsku, ale aj v Nemecku, Francúzsku, Grécku, Nórsku, či v USA.


Organizátormi výstavy sú Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici v spolupráci s Bulharským kultúrnym inštitútom. Všetkých záujemcov pozývajú do Galérie v podkroví Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici, kde výstava potrvá do 6. februára 2014.

Bulharsko v zrkadlovom odraze novinárskej metafory

Bulharsko v zrkadlovom odraze novinárskej metafory