34. ročník európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy 2014

34. ročník európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy 2014

Tradične koncom augusta sa Kremnica zmení v stredisko podujatí, ktoré lákajú mnohých hostí a účinkujúcich z blízka i ďaleka. Tohtoročný 34. ročník európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy sa konal od 29.-31.8.2014.

Najlepšie humoristické diela a výkony z poslednej sezóny hodnotí medzinárodná odborná porota – Akadémia humoru, ktorá v jednotlivých umeleckých žánroch udeľuje prestížnu cenu Zlatý gunár.

V Múzeu mincí a medailí bola otvorená výstava bulharského výtvarníka Nikolaja Pekareva a ďalších známych karikaturistov – Ján Tomaschoff (Slovensko), Jiří Slíva (Česko), Géza Halász ( Maďarsko), Tibor Platzner (Slovensko), Vojtech Krumpolec (Slovensko), Tomasz Broda (Poľsko), Mihal Ignat ( Rumunsko), Sergey Sichenko (Ukrajina) a Stano Kochan (Slovensko).

Pripravený bohatý a pestrý program počas festivalových dní ponúkal atraktívne a zaujímavé predstavenia – komediálne divadelné hry, koncerty, oslavy na námestí, hry pre deti a ďalšie.

Nikolaj Pekarev (*1951, Sofia)

Vyštudoval odbor „Plagát“ na Akadémii výtvarných umení v Sofii (1977). Karikatúry kreslí od r. 1971. Získal mnohé ocenenia na súťažiach v kreslení karikatúr v Bulharsku i v zahraničí. Bol umeleckým redaktorom vo vydavateľstve „Národná kultúra“ a momentálne pracuje vo vydavateľstve „Bulvest-2000“ ako ilustrátor a grafik. Je veľmi výstižný vo svojej tvorbe plagátov, ilustrácií, knižnej grafiky, grafického dizajnu a samozrejme i v karikatúre. Nikolaj Pekarev je držiteľom prestížnych ocenení a trofejí z Belgicka, Talianska, Srbska, Turecka, Bulharska a ďalších krajín.

Mesto Kremnica, G.A.G.-umelecká agentúra, BKI Bratislava.

„Makrostanica“ – audiovizuálne predstavenie

„Makrostanica“ – audiovizuálne predstavenie

Výstava Straroslovienski a Bulharskí svätci

Výstava Straroslovienski a Bulharskí svätci