Jarný ples Bulharov a ich priateľov na Slovensku 2015

Jarný ples Bulharov a ich priateľov na Slovensku 2015

Po 25-tich rokoch prerušenia tradície jarných plesov Bulharov na Slovensku bola znovu obnovená manželmi Mayou a Emilom Jančevými, zakladateľmi Ateliéru OMaya v Bratislave. Nimi zorganizovaný ples sa konal dňa 21.03.2015 v jednej z reprezentačných sál Hotela Apollo **** v Bratislave.

Moderátori večera Jani Jančev a Igor Haraj, redaktor a moderátor relácií Nočná Pyramída a Rádiobudík, vysielaných Slovenským rozhlasom spoločne s rodinou Jančevými privítali hostí.

Obaja mladíci pozvali na javisko J.E. pani Margaritu Ganevu, mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Bulharskej republiky v Slovenskej republike. Ona oficiálne otvorila tohtoročný ples a vyjadrila svoju úprimnú radosť z obnovenia tejto peknej tradície. Veľvyslankyňa Ganeva popriala všetkým v sále pekný večer, veselú náladu a nové spoločné stretnutia na kultúrnych podujatiach organizovaných bulharskou komunitou na Slovensku.

V programe účinkovali Bogdana Karadočeva a Stefan Dimitrov, ktorí zaspievali populárne hity milované všetkými Bulharmi. Až neskoro do noci zneli obľúbené piesne, ako Starí priatelia, Sofia, moja láska, Dúfam, dúfam, Stárneme pomaly a ďalšie. S každou jednou melódiou dobrá nálada stúpala a početné publikum aplaudovalo a neopúšťalo tanečný parket, aby mohli byť čo najbližšie k svojim obľúbeným Bogdane a Stefanovi.

Neskôr sa o príjemnú náladu postarala aj Lanzo Cubano band - slovenská hudobná skupina, ktorej repertoár zahŕňal bulharskú, slovenskú a latinoamerickú hudbu. Front man skupiny, bývalý žiak bulharskej školy Christa Boteva v Bratislave povedal, že má rád bulharské nepravidelné rytmy, ktoré rád hrá. Na plese nechýbala ani tombola so zaujímavými cenami ako knihy, kozmetika, CD s hudbou a filmami, keramika a víno, ktoré venovali sponzori.

Hlavnou cenou bola osemdňová All Inclusive dovolenka pre dve osoby na Slnečnom pobreží v Bulharsku, ktorú darovala cestovná kancelária Solvex.

Sponzormi večera boli: Solvex – cestovná kancelária, Alista s.r.o. Prešov – veľkoobchod a maloobchod s bulharskými špecialitami a vínami, Kangen, Údolie ruží – obchod s prírodnou kozmetikou z bulharskej ruže.

Organizátor: Atelier OMaya, predaj vstupeniek a propagácia – BKI Bratislava

Jarná kulinárska súťaž a recitál poeta a speváka Ivajla Dimanova

Jarná kulinárska súťaž a recitál poeta a speváka Ivajla Dimanova

Večer Frankofónie 2015

Večer Frankofónie 2015