Oslava Dňa Európy 2015

Oslava Dňa Európy 2015

Deň Európy je oslavou mieru a jednoty v Európe. Pri tejto príležitosti sa dňa 07.05.2015 na Hlavnom námestí v Bratislave konalo podujatie s kultúrno-informačným programom. Zúčastnili sa ho Delegácia EÚ, veľvyslanectva a kultúrne inštitúcie členských štátov EÚ v Slovenskej republike, medzi ktorými boli aj Veľvyslanectvo Bulharskej republiky a Bulharský kultúrny inštitút v Bratislave.

Návštevníci osláv Dňa Európy mali možnosť dozvedieť a naučiť sa veľa zaujímavých faktov o príslušných krajinách. Na bulharskom stánku boli k dispozícii informatívne katalógy a brožúry o histórii, kultúre, umení, prírode a víne Bulharska. Všetci mali záujem vziať si atraktívne materiály o turistických destináciách Bulharska, ktoré sú už desaťročia obľúbené generáciami Slovákov. K dispozícii boli aj príručky o možnostiach zahraničných investícií v Bulharsku. Pre fanúšikov hier bol pripravený kvíz s otázkami „Čo viete o Bulharsku?“ Hostia stánku mohli ochutnať chutnú pitu (rituálny chlieb) s bylinkovou soľou a banicu (slaný syrový koláč), ktoré pripravili učiteľky z bulharskej školy „Christa Boteva“ v Bratislave.

Na hlavnom pódiu počas celého dňa prebiehali súťaže, hudobno-tanečný program, v ktorom účinkovali žiaci zo základných a umeleckých škôl na Slovensku a koncerty hudobníkov z celej Európy.

Cieľom prezentácie je ukázať to najlepšie z členských štátov Európskej únie, ktoré tvoria jednotný ekonomický, sociálny a duchovný priestor.

Organizátori: Veľvyslanectvo Bulharskej republiky v Slovenskej republike, Bulharský kultúrny inštitút, Bulharská základná škola a gymnázium Christa Boteva, EUNIC, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Koncert komorného orchestra Sinfonietta dell' Arte - pri príležitosti 70. výročia ukončenia Druhej svetovej vojny

Koncert komorného orchestra Sinfonietta dell' Arte - pri príležitosti 70. výročia ukončenia Druhej svetovej vojny

„Akvarel je dych” – výstava vybraných diel Dečka Uzunova

„Akvarel je dych” – výstava vybraných diel Dečka Uzunova