Ochutnaj svet 2015

Ochutnaj svet 2015

V dňoch 26. a 27. septembra sa v Starej tržnici v Bratislave konalo podujatie "Ochutnaj svet". Jeho cieľom bolo priblížiť návštevníkom cudzokrajné reštaurácie а dodávateľov potravín a nápojov prevádzkovaných na Slovensku, ako aj zaujímavosti krajín, z ktorých pochádzajú. Ambasády, konzuláty, kultúrne inštitúty a turistické asociácie, medzi ktorými aj Veľvyslanectvo Bulharska a Bulharský kultúrny inštitút predstavili prezentácie svojich krajín ako zaujímavé turistické destinácie.

Predávali sa všelijaké delikatesy z rôznych kútov sveta. Návštevníci bohatej akcie mali možnosť oboznámiť sa so zaujímavými skutočnosťami mnohých krajín, s ich tradičnou kuchyňou a samozrejme aj ochutnať výborné jedlá. Program bol obohatený o detský kútik a predstavenie s klaunmi.

Na bulharskom stánku boli k dispozícii informatívne katalógy a brožúry o histórii, kultúre, umení, prírode a víne Bulharska. Bulharská reštaurácia Ateliér Omaya ponúkala hosťom chutné baničky (slaný koláč), tikvenik (tekvicový koláč), zelnik (slaná pochúťka s kapustou, slaninkou a klobáskou), baklavu a giuzlemeta (syrový čerstvo pečený koláč). Taktiež si mohli kúpiť kvalitné bulharské vína z rôznych vinárskych regiónov od rozličných výrobcov a liutenicu (nátierka z rajčín, paprík, baklažánu a mrkvy) od firmy-importéra pre Slovensko Alista s.r.o.

Počas oboch dní rady ľudí, ktorí spomínali na chutné bulharské špeciality zo svojich prímorských dovoleniek pred bulharským stánkom neustávali. Omaya nestíhala dopĺňať stánok s čerstvo upečenými pochúťkami a obsluhovať záujemcov. Zamestnanci BKI zbierali komplimenty za krásne naaranžovaný stánok a odpovedali na otázky týkajúcich sa receptov. Vďaka vzájomnej spolupráci Veľvyslanectva Bulharskej republiky, Bulharskému kultúrnemu inštitútu, Ateliéru "Omaya" a firme Alista s.r.o. mala prezentácia Bulharska veľký úspech.

EXLIBRIS HLOHOVEC 2015 s bulharskou účasťou

EXLIBRIS HLOHOVEC 2015 s bulharskou účasťou

Európsky deň jazykov 2015

Európsky deň jazykov 2015