Bulharská módna prehliadka

Bulharská módna prehliadka

V sobotu podvečer 15. 10. 2016 sa návštevníkom Bulharského kultúrneho inštitútu /BKI/ a priaznivcom a priateľom Bulharského kultúrneho zväzu /BKS/ v Bratislave predstavili najnovšie trendy módneho a úžitkového dizajnu prostredníctvom účastníčok Festivalu bulharského umenia, ktorý bude trvať do 5. 11. 2016.

20161015_183049_resized.JPG

Muse shop je dobre známe miesto v Bulharsku - je platformou pre mnoho dizajnérov a obdivovateľov módy. Robí dojem rozmanitosťou ponúkaných dizajnérskych šiat, šperkov a doplnkov. Modely sú inšpirované súčasným spôsobom života vo veľkých mestách, sú určené mladým ľudom a sú vyrobené z prírodných materiálov. Štvorčeky, kvety, tlačené vzory, asymetrické modely a objemné sukne sú charakteristické pre túto značku a sú veľmi preferované dizajnérkami, ktoré pracujú pre Muse shop. Mená dievčat, ktoré predstavili značku v Bratislave sú: Svetla Angelova /1977/, Tanja Paparinova /1973/ a Veselina Dimitrova /1987/. Obzvlášť efektné boli módne doplnky – šály, šperky (náhrdelníky, prívesky, brošne, náramky, hodinky), ručne zhotovené originálne tašky a opasky, ktoré korešpondovali s unikátnymi modelmi oblečenia.

Podujatia sa zúčastnili aj slovenskí priatelia – absolventi Umeleckej akadémie v Bratislave, ktorí vyrábajú jednak limitované série, ako aj samostatné originály – porcelánová bižutéria, doplnky pri stolovaní a v interiéri z umelej hmoty a porcelánu. Účastníkmi boli Michaela Bednárová – autorka značky PUOJD, Simona Janišová a Mira Podmanická – sochárstvo a Markéta Nováková – porcelán.

Módna prehliadka so svojím sviežim prístupom a pohľadom na súčasnú módu a bytové doplnky z dielní bulharských a slovenských dizajnérok nebola len príjemne stráveným sobotným večerom s priateľmi, ale rozpútala zaujímavé rozhovory o životnom štýle, svete a živote, o každodennosti, ozdobenej umením.

Vystúpenie folklórneho súboru Primorsko

Vystúpenie folklórneho súboru Primorsko

Predstavenie a degustácia butikových bulharských vín z Midalidare Estate

Predstavenie a degustácia butikových bulharských vín z Midalidare Estate