Výstava plastiky na 21. medzinárodnom festivale Socha a objekt 2016

Výstava plastiky na 21. medzinárodnom festivale Socha a objekt 2016

V Bratislave sa konal už 21. ročník prestížneho medzinárodného projektu venovanému sochárskemu umeniu Socha a objekt, na ktorom boli prezentované diela viac ako 50 umelcov zo Slovenska, Argentíny, Bulharska, Českej republiky, Francúzska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Švédska a Talianska. Diela sú vystavované vo viacerých galériách ako aj na verejných priestranstvách Bratislavy.

Výstava každoročne pozostáva z exteriérovej časti s veľkorozmernými dielami, ktoré sú umiestnené v centre Bratislavy v Grassalkovičovej záhrade pri Prezidentskom paláci. Interiérová časť 21. ročníka je situovaná do Galérie Bulharského kultúrneho inštitútu, Galérie Z, Galérie mesta Bratislavy, do Galérie SVÚ v Umelke, Galérie Poľského inštitútu, do Galérie Rakúskeho kultúrneho fóra, do Galérie Statua a do K Gallery.

Cieľom medzinárodnej prehliadky sochárskej tvorby je predstaviť širokú škálu možností a podôb sochárskej tvorby rôznych generácií, od renomovaných tvorcov, až po začínajúcich autorov a čerstvých absolventov výtvarných škôl.

Na tohtoročnej prehliadke sochárskej tvorby v Bulharskom kultúrnom inštitúte svoje reprezentatívne práce predstavila Alexandrina Ivanova (*1992). Tvorba mladej sochárky je charakteristická výrazným štýlom a vlastným rukopisom, ktorý urobil silný dojem nielen na organizátorov projektu, ale aj účastníkov vernisáže a návštevníkov BKI. Alexandrina vysokoškolské štúdium ukončila na Národnej akadémii výtvarných umení Nikolaja Pavloviča v Sofii, titul má v odboroch Rezbárstvo a Kov. Je členkou Medzinárodnej asociácie umeleckých tvorcov medailí (FIDEM). Predstavujeme Vám jej prvú samostatnú výstavu a zároveň prvú zahraničnú výstavu tejto mladej a mimoriadne nadanej dámy. Jej práce majú asociatívne názvy, ktoré prezrádzajú hlboko premyslené koncepcie spojené s usporiadaním chaosu tvorivého procesu a okriatím hmoty. Descartova veta „Cogito, ergo sum“ je kľúčovou inšpiráciou mladej bulharskej sochárky Alexandriny Ivanovej.

Slávnostný galakoncert pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ

Slávnostný galakoncert pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ

Výstava Art Club 60+8

Výstava Art Club 60+8