Kremnické gagy 2017

Kremnické gagy 2017

XXXVII Medzinárodný Festival humoru a satiry, na ktorom sa zúčastní nominovaný bulharský karikaturista Valentín Georgiev

01.09. - 03. 09. 2017, Kremnica

Tento obohacujúci a obľúbený festival je tohto roku pod záštitou Európskej komisie Slovenskej republiky. Malé stredoeurópske mestečko s bohatou históriu a kultúrnymi pamiatkami, každoročne v tomto období láka množstvo ľudí, nie len zo Slovenska, ale z celého sveta. Program zahŕňa výstavu karikatúry, divadelné predstavenia, koncerty, veselice, detské slávnosti a iné. Výtvarné diela budú ocenené medzinárodnou porotou (tzv. „Akadémia humoru"). To zahŕňa významné ocenenie Zlatý Gunár z rôznych žánrov. Tento rok sa zúčastní viac ako 200 autorov zo Slovenska, Európy a Nového Zélandu.

V Múzeu mincí a medailí bude otvorenie výstavy významných karikaturistov a ako vždy, bulharskí umelci sú nie len pozvaní, ale väčšinou aj nominovaní na ocenenie. Tento rok sa týmto šťastlivcom stal Valentín Georgiev, ktorý už mal výstavu v Bulharskom kultúrnom inštitúte v Bratislave. Týmto spôsobom si získal trvalých a zanietených obdivovateľov.

Valentín Georgiev ukončil Akadémiu výtvarných umení „Sv. Cyrila a Metoda“ vo Velikom Tarnove, je členom Zväzu bulharských výtvarníkov a predsedom pobočky v Ruse a je držiteľom prestížnych ocenení z národných a medzinárodných konkurzov Európskej únie, Brazílie, Turecka, Ukrajiny, Sýrie, Iránu a Číny. Bol vyhlásený za najlepšieho karikaturistu sveta za rok 2010.

 
Dni Sofie v Bratislave 2017

Dni Sofie v Bratislave 2017

Bulharská grafika a maľba v Banskej Bystrici

Bulharská grafika a maľba v Banskej Bystrici