Tres Muchachos Musicos

Tres Muchachos Musicos

Koncert tria Mihaila Iosifova – trúbka, Petra Georgieva – gitara a Dimitra Karamfilova – kontrabas

16.04.2019, 20:00 hod, FLAME Music Bar, Štefánikova 47, Bratislava

Dobrej hudby nikdy nie je dosť! Vo FLAME môžeme do rána oslavovať s obľúbeným akustickým triom Mihaila Iosifova.

Mihail Iosifov sa narodil v roku 1976. Ukončil Národnú hudobnú akadémiu v Sofii. Je jedným zo zakladateľov Аsociácie dychovej hudby Brass Association a Festivalu Brazzobrazzie. Vyučuje hru na trúbke a improvizáciu na katedre Popovej a džezovej hudby na Národnej hudobnej akadémii v Sofii. V roku 2010 získal ocenenie Zlaté pero Rádia Clasic FM za cenný prínos do bulharskej kultúry. Hovorí, že džez je vyššou formou demokracie, pretože si musíte vypočuť ostatných, aby vznikol dialóg.

Spoločne so svetovo známymi menami koncertuje na veľkých scénach ako je Hala 1 v Národnom paláci kultúry, ale aj v menších kluboch, hrajúc a improvizujúc so svojimi kolegami, ako teraz v Bratislave.

Peter Georgiev sa narodil roku 1983. Ukončil štúdium džezovej gitary na Novej bulharskej univerzite a následne odišiel rovno do hlavného mesta džezu, do New Yorku. Tam získal absolventský titul MA na Queens College a Brooklinskom konzervatóriu. Hrá s hudobnými skupinami, ako Avalon Jazz Band, Nay-Nay Blues a Jazz Trio. Po návrate do Bulharska hrá spolu s najvýznamnejšími bulharskými džezovými osobnosťami, akými sú Antoni Dončev, Milčo Leviev, Kamelia Todorova, Yildiz Ibrahimova. Peter Georgiev založil svoje hudobné štúdio – SoulStation.bg, kde vyučuje a organizuje jamové stretnutia a džezové workshopy.

Dimitar Karamfilov sa narodil v roku 1981. Patrí k novej generácii džezových inštrumentalistov. Hrá na kontrabase a gitare. Má spoluúčasť na najoriginálnejších bulharských džezových projektoch, spolu s Christom Jocovom, Milčom Levievom, Teodosiom Spasovom a Antoniom Dončevom. Dimitar Karamfilov zastáva čistotu mysle, činov a stravovania, ale najmä si uvedomuje zodpovednosť voči prírode. V duchu tejto filozofie vydal svoj známy album Ekológia.

Všetci traja darovali fanúšikom albumy svojej vlastnej autorskej hudby.

O písmenách. Cyrilika v súčasnom bulharskom umení

O písmenách. Cyrilika v súčasnom bulharskom umení

Guitar Duo Artistic

Guitar Duo Artistic